Skip links

Tüm Eğitimler

TÜM EĞİTİMLER

UZMAN FİZYOTERAPİST ve OSTEOPAT, Ferda Saraçoğlu 

Maceram 2002 yılında ebe-hemşirelik koleji ile başladı. Sonrasında, Başkent ve Haliç Üniversitelerinde fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerinde eğitim aldım. Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansımı fizyoterapi üzerine tamamladım ve şu anda doktora çalışmalarıma başladım. Mesleğimle ilgili olarak Amerika ve İngiltere’deki çeşitli üniversitelerde ve kurumlarda pilates, yoga, mindfullnes gibi eğitimler aldım ve seminerlere katıldım. Ayrıca, manuel terapi, kadın sağlığı, osteopati ve fitoterapi alanlarında da öğrenmeye başladım. Bu alanların içine girdikçe, bu konudaki gelişimimin sonsuza dek heyecanla ve tutkuyla devam edeceğini gördüm.

Klinik yolculuğum 2006 yılında Bursa Acıbadem doğumhane ve yenidoğan bölümünde başladı. Daha sonra Bursa Acıbadem ve Medikal Park, İstanbul Florance Nightingale, Central Hospital, Memorial, İstinye LİV Medikal Park, Özel GOP Hastanesi, Ankara Akay ve Mesa Hastanelerinde çalıştım. Bu süreçte, doğuma hazırlık, gebelik egzersizleri, yenidoğan ev ziyareti, bebek bakım eğitimi, nefes, baba ve büyükanne eğitim projeleri yaptım. Çeşitli üniversitelerde ve okullarda çocuklar için ve sporcular için ekibiyle beraber performans gelişmesi, beslenme, bütünsel terapiler postür, nefes, egzersiz konusunda seminerler vermektedir. Beraberinde, kendi sağlıklı yaşam ve eğitmenlik şirketimi açtım. Kurumsal olarak, koruyucu rehabilitasyon, mindfullnes ve nefes gibi ruhen ve bedenen iyilik halini arttıran eğitimler sağladım. Ayrıca, fizyoterapistlere hamile pilatesi eğitimleri ve danışmanlıkları sundum.

Kendi kurumumda tüm danışanlarıma biyopsikososyal bir yaklaşım ile fizik terapi ve rehabilitasyon, telerehabilitasyon, klinik pilates, manuel terapi, kadın sağlığı terapistliği, osteopati ve fitoterapi konusunda destek vermekteyim.

FİZYOLOVER; Kağıthane Kordon İstanbul 2. Etap

İkinci şube Maltepe Sportial

AnaSayfa
Tel
Harita