Uzm. Fzt.

Ferda Saraçoğlu

Ferda Saraçoğlu

Kurucu Ferda Saraçoğlu Kimdir? 

Maceram 2002’de ebe-hemşirelik koleji ile başladı. Başkent ve Haliç Üniversite’lerinde fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü; sonrasında Bahçeşehir Üniversite’sinde yüksek lisansımı fizyoterapi üzerine tamamladım ve şu anda doktora çalışmalarıma başadım. Amerika ve İngiltere’deki çeşitli üniversite ve kurumlarda mesleğimle ilgili pilates, yoga, mindfullnes gibi eğitimler alıp seminerlere katıldım. Manuel terapi, kadın sağlığı, Osteopati ve fitoterapi öğrenmeye başladım; başladım diyorum çünkü bu alanların içine girdikçe uçsuz bucaksız bir serüven olduğunu gördüm ve bu konudaki gelişimim sonsuza dek benim için heyecanla ve tutkuyla devam edecek.

Klinik yolculuğuma ise 2006 yılında Bursa Acıbadem doğumhane ve yenidoğan bölümünde adıma attım. Bursa Acıbadem ve Medikal Park, İstanbul Florance Nightingale, Central Hospital , Memorial, İstinye LİV Medikal Park, Özel GOP Hastanesi , Ankara Akay ve Mesa Hastanesilerinde çalıştım ve doğuma hazırlık, gebelik egzersizleri, yenidoğan ev ziyareti, bebek bakım eğitimi, nefes, baba ve büyükanne(Bebek bakım, ebeveynlere ve bebeğe doğru yaklaşım) eğitim projeleri yaptım.

Beraberinde kendi sağlıklı yaşam ve eğitmenlik şirketimi açtım, kurumsal olarak; kurum içi çalışanlar için koruyucu rehabilitasyon, mindfullnes ve nefes gibi ruhen ve bedenen iyilik halini arttıran, fizyoterapistlere yönelik ise; hamile pilatesi eğitimleri ve danışmanlıkları sağlıyorum.

Kendi kurumumda aynı zamanda tüm danışanlarıma biyopsikososyal bir yaklaşım ile fizik tedavi ve rehabilitasyon, telerehabilitasyon, klinik pilates, manuel terapi, kadın sağlığı terapistliği, osteopati ve fitoterapi konusunda destek vermekteyim.

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım: Mustafa Berker